Nechte si zjistit cenu vaší nemovitosti

Odhad ceny nemovitosti provádíme pro naše klienty zdarma. Máme bohaté zkušenosti s realitním trhem, přístup do specializovaných databází, cenových map i jedinečné know-how. Tyto sofistikované postupy využíváme k ocenění vaší nemovitosti, abyste prodali rychle a za co nejvyšší možnou částku.

Jak si stanovit vlastní cenu nemovitosti

Mnoho lidí si myslí, že u koupě a následného prodeje nemovitostí funguje jednoduchá matematika. Když koupili byt za dva miliony a během oprav do něj investovali dalšího půl milionu korun, předpokládají, že byt prodají nejméně za dva a půl milionu korun.
Jenže tak to nefunguje. Protože cena opravy se většinou v podobných případech nikdy nevrátí celá, protože nezvyšuje cenu bytu přímou úměrou.

Určení ideální prodejní ceny je proto těžké a je třeba najít rovnováhu mezi tím, aby majitel neprodělal a tím, aby byl byt či dům prodejný a to během maximálně pár měsíců. Nejlepší cestou je obrátit se na zkušeného realitního specialistu, který se na realitním trhu vyzná a prodávanou nemovitost dokáže dobře ohodnotit. Může vám například ukázat, za kolik se prodávaly a pak skutečně prodaly podobné nemovitosti nabízené v poslední době v podobné lokalitě. Pokud se prodávající do této složité záležitosti pustí sám, bude to pro něj určitě hodně časově náročné a většinou se mu na první pokus nepodaří stanovit adekvátní cenu, kterou by realitní trh v dané podobě akceptoval. V zásadě se můžete držet tohoto jednoduchého ověřeného postupu:

  • Prozkoumejte nabídku podobných nemovitostí, které se prodávají v dané lokalitě. Poslouží k tomu například inzertní servery, kam lze zadat parametry, jako je typ nemovitosti, dispozice, velikost v metrech čtverečních a podobně. Na základě alespoň deseti vyhledaných nemovitostí je možné zjistit orientační cenu
  • Pro větší přesnost si spočítejte průměrnou cenu za metr čtvereční a podle toho si spočítejte cenu, za kterou byste mohli nemovitost nabízet.
  • Díky těmto krokům lze zjistit hrubý odhad nabídkových cen u obdobného typu nemovitostí. Zpřesnit cenu umí realitní makléř, protože ten zná reálné prodejní ceny obdobných nemovitostí
  • Pokud chcete cenu nastavit výš a na prodej výrazně nespěcháte, lze to na předem stanovenou dobu zkusit. Ale nemělo by to trvat déle než měsíc či dva, pokud se ani za tu dobu nikdo neozve, je cena příliš vysoká a budete s ní muset jít dolů

Jak stanovit odbornou cenu nemovitosti

Online aplikace jsou určeny pro každého, kdo chce prodat, koupit nebo pronajímat nemovitost, jakoukoli a kdekoli v ČR. 

  • CenovaMapa.cz
  • Odhadonline.cz

K tomu, abyste získali kvalifikovaný odhad reálné ceny nemovitosti, která vás zajímá, nepotřebujete žádné znalosti ani spoustu času.